2014-10-15

Adlink USB-1210 – moduł pomiarowy USB 4 wejścia analogowe 16-bitFirma ADLINK Technology Inc. wprowadziła do oferty nowy moduł pomiarowy USB akwizycji danych USB-1210. Posiada on cztery wejścia analogowe 16-bitowe z równoczesnym próbkowaniem i pozwala na uzyskanie 2 M próbek/sek dla każdego z kanałów. Każde z wejść można programowo ustawić na sprzężenie AC lub DC, a także włączyć mu precyzyjny prąd wzbudzenia 4 mA do pomiaru zintegrowanych czujników piezoelektrycznych (IEPE), takich jak akcelerometry czy mikrofony. Zakres napięć wejściowych wynosi ±2 V lub ±10 V.16-bitowy przetwornik ADC zapewnia precyzję i wydajność pomiarów przy bardzo małym dryfcie temperaturowym. Dzięki temu uzyskiwane wyniki pomiarów doskonale nadają się do analizy wibracji i dźwięków o dużym zakresie dynamiki.

Moduł pomiarowy USB-1210 obsługuje cyfrowe i analogowe źródła sygnałów wyzwalających oraz elastyczne tryby wyzwalania. Pozwala to na wydajną akwizycję danych bez konieczności późniejszej obróbki. Wbudowany bufor FIFO umożliwia zapamiętanie do 256 M próbek, czyli przy maksymalnej szybkości próbkowania przechowuje wyników z ostatnich 16 sekund dla 4 kanałów.

Moduł ten posiada też wejścia-wyjścia funkcjonalne kompatybilne z logiką TTL/LVTTL. Można je programowo ustawić w jednym z trybów:

  • 8 wejść i 4 wyjścia cyfrowe;
  • dwa 32-bitowe liczniki/czasomierze o zegarze 80 MHz lub zewnętrznym do 10 MHz;
  • dwa wyjścia PWM o częstotliwości modulacji 0,01 Hz ~ 5 MHz i wypełnieniu 1 ~ 99%.

Ten moduł pomiarowy zasilany jest bezpośrednio z interfejsu USB, z którego pobiera 500 mA. Posiada wbudowaną izolację 500 Vdc, zabezpieczającą sprzęt komputerowy przed uszkodzeniem. Umieszczony jest w obudowie o wymiarach 114 x 156,5 x 41,3 mm i może pracować w zakresie temperatur 0 ~ +55°C.

Guru Control Systems jest autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy ADLINK Technology w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

pixel