2021-09-16

Ampere® Altra® - 80-rdzeniowe moduły serwerowe COM-HPC od Adlink

Ampere Altra banner

COM-HPC Ampere® Altra® firmy ADLINK jest pierwszym na świecie 80-rdzeniowym modułem typu serwerowego COM-HPC. Jest on oparty na układzie Ampere® Altra® SoC bazującym na architekturze Arm Neoverse N1 i oferuje do 80 64-bitowych rdzeni Arm v8.2 o częstotliwości 2,8 GHz przy TDP wynoszącym zaledwie 175 W. Doskonała wydajność systemu w przeliczeniu na wat sprawia, że COM-HPC Ampere® Altra® idealnie nadaje się do przetwarzania ogromnych ilości danych na krawędzi (Edge), nie wymagając przy tym znacznych inwestycji początkowych lub bieżących kosztów utrzymania.

COM-HPC Ampere® Altra® posiada certyfikat zgodności z programem Arm SystemReady, dzięki czemu obsługuje ogólne systemy operacyjne i oprogramowanie, zapewniając bezproblemową pracę. W połączeniu z otwartym projektem EDKII, moduł obsługuje systemy operacyjne CentOS, Ubuntu i Yocto Linux.

Duża dedykowana pamięć cache i do 768GB pamięci systemowej DDR4 z 6 indywidualnymi kanałami zapewniają przewidywalną wydajność podczas ciągłego obciążenia. W połączeniu ze skalowalnym procesorem od 32 do 80 rdzeni, COM-HPC Ampere® Altra® może zapewnić niezawodną wydajność w wielu różnych aplikacjach.

Trzy tory PCIe x16 Gen4 zapewniają bezproblemową akcelerację architektury heterogenicznej, idealnej dla autonomicznej jazdy, sztucznej inteligencji, chirurgii robotycznej, automatycznej kontroli wierceń i zarządzania statkami.

Dedykowany IPMB i pas PCIe x1 łączą się z BMC do zdalnego zarządzania, jak również z menedżerem półek na nośniku. Urządzenie może być łatwo monitorowane w trybie out-of-band.

System prototypowania przeznaczony do ogólnych zastosowań wbudowanych oparty jest na module COM-HPC Ampere® Altra® i referencyjnej płycie nośnej COM-HPC Server Base. System pozwala na szybką emulację funkcjonalności ich produktu końcowego w celu rozwoju weryfikacji sprzętu i oprogramowania.

Cechy

  • Ampere Altra SoC oparty na architekturze Neoverse N1
  • Do 80 rdzeni, Arm v8.2 64-bit
  • 768GB DDR4 z 6 indywidualnymi kanałami pamięci
  • 64 tory PCIe Gen4 (dostępne 3 x16)
  • IPMB do zdalnego zarządzania
  • 4x 10GbE i 1x GbE
  • 4x USB 3.0/2.0
  • Open source EKDII, CentOS, Ubuntu, Yocto Linux

COM-HPC Ampere Altra

 

pixel