2019-05-23

Dominion KX4-101 - Najnowszy, ultrawydajny KVM-over-IP firmy Raritan

Dominion® KX IV-101 (DKX4-101), najwydajniejszy przełącznik KVM over IP firmy Raritan, zapewnia obsługę rozdzielczości UltraHD 4K dla zdalnego dostępu i zarządzania. Jest bardziej wydajny i elastyczny niż jakiekolwiek inne rozwiązanie KVM-over-IP, obsługuje wyższe rozdzielczości, większą liczbę klatek na sekundę, wyższą jakość wideo i szybsze nośniki wirtualne.

KX IV-101 posiada odblokowany, wolny od języka Java, zdalny dostęp na poziomie BIOS do pojedynczego serwera, komputera lub stacji roboczej za pośrednictwem sieci LAN, WAN lub nawet Internetu. Urządzenie KX IV-101, będące natywnym urządzeniem HDMI, posiada dostępne kable/adaptery dla VGA, DVI, Mini DisplayPort i USB-C. Zapewnia użytkownikom największą elastyczność w dostępie do zdalnych komputerów za pośrednictwem stacji użytkownika, laptopa, komputera lub smartfona. KX IV-101 obsługuje wiele popularnych funkcji Dominion, takich jak wirtualne media, absolutna synchronizacja myszy, uwierzytelnianie LDAP/Radius/AD, szyfrowanie AES, obsługa do 8 jednoczesnych sesji i wiele, wiele więcej.

 

Cechy

Super wysoka wydajność w 4K UltraHD i 1080p

Dominion KX IV-101 obsługuje serwery z rozdzielczością 4K (3840x2160) w 30 klatkach na sekundę z KX IV User Station. Obsługuje także rozdzielczości HD do 1920x1080 oraz 1920x1200 z prędkością do 60 klatek na sekundę i wysokiej jakości kolorami 4:4:4.

Elastyczny, wielozadaniowy, oparty na IP

KX IV-101 ma konfigurowalną przez użytkownika przepustowość do pracy w sieci LAN, WAN, a nawet w Internecie w celu awaryjnego wsparcia IT poza godzinami pracy. Jako elastyczne rozwiązanie IP urządzenie posiada możliwość dostępu przez stacje użytkownika, laptopy, komputery PC i smartfony oferując wygodnego używania dla dowolnej kategorii użytkownika. Urządznie obsługuje systemy Windows, Linux i Mac i nie bazuje na języku JAVA.

Funkcje i kompatybilność z rodziną Dominion

KX IV-101 obsługuje wiele popularnych funkcji Dominion, takich jak: dostęp na poziomie BIOS, media wirtualne, absolutna synchronizacja myszy, uwierzytelnianie LDAP/Radius/AD, szyfrowanie AES i obsługa do 8 jednoczesnych sesji. Wykorzystaj KX IV-101 z innymi produktami Dominion, stacjami KX III lub IV. Natywna obsługa HDMI z opcjonalnymi adapterami dla VGA, DVI, Mini DisplayPort i USB-C.

Zintegrowane rozwiązanie KVM

KX IV-101 współpracuje z systemem zarządzania CommandCenter firmy Raritan, umożliwiając dużej liczbie użytkowników dostęp do przełączników KX IV-101 i KX III, w jednej lub wielu lokalizacjach w całym kraju, a nawet na świecie. CommandCenter integruje się ze stacjami użytkownika KX, produktami Dominion, a także popularnymi rozwiązaniami informatycznymi, takimi jak VNC, RDP i SSH.

Dodatkowe Cechy

Ultra wydajna stacja użytkownika KX IV

Nowa, bardziej wydajna stacja użytkownika KX IV, obsługująca od 1 do 3 monitorów, będzie dostępna dla rozdzielczość 4K i wymagających wysokiej wydajności zastosowań 1080p.

Zintegrowana kontrola mocy KX IV-101

KX IV-101 posiada kontrolę wejścia/wyjścia do włączania/wyłączania komputerów lub innych urządzeń bez specjalnego PDU.

Dostęp KVM-Over-IP, Java-Free

KX IV-101 ma nową, całkowicie cyfrową architekturę zapewniającą ultraszybką wydajność i jakość wideo.

Instalacja i konfiguracja za pomocą smartfona

Pobierz aplikację Raritan KVM ze sklepu Apple App Store i połącz się z KX IV-101 za pomocą iPhone'a lub iPada, aby go zainstalować i skonfigurować.

3x szybsze media wirtualne

Dominion KX IV-101 obsługuje nośniki wirtualne 3 razy szybciej niż poprzednia generacja!

Natywny HDMI + VGA, DVI, DP, mDP i USB-C

KX IV-101 jest urządzeniem z natywnym HDMI ale również dostępnymi kablami/adapterami dla VGA, DVI, DP, mDP i USB-C.

Elastyczny z odblokowanym dostępem IP

KX IV-101 łączy się z pojedynczym serwerem, bez możliwości zablokowania. Jest idealny dla colo, zdalnych biur, fabryk i zastosowań krawędziowych.

PC-Share z dostępem dla 8 użytkowników

Funkcja PC-Share umożliwia dostęp do serwera podłączonego do KX IV-101 dla wielu użytkowników jednocześnie.

HDMI i USB przez Local Port

KX IV-101 posiada lokalne porty HDMI/USB.

Zastosowania

Nadawanie

Pokoje kontrolne

Centra R&D

Rząd & Wojsko

Zdalne biura

Produkcja

Schemat topologii KX IV-101

Przykłady zastosowania Raritan KX IV-101

pixel