2021-01-22

Dwa nowe produkty od Teltonika Networks na rok 2021 - RUT360 i TSW110

RUT360 - MAŁY ROZMIAR, DUŻA WYDAJNOŚĆ!

Zacznijmy od odrobiny historii. W 2017 roku Teltonika Networks wprowadziła na rynek przemysłowy router komórkowy zaprojektowany do komunikacji o znaczeniu krytycznym, o nazwie RUT240. Niektórzy z Was mogą go znać lub przynajmniej o nim słyszeli, ponieważ stał się on najlepiej sprzedającym się produktem wszech czasów. Urządzenie to zapracowało na swoją dobrą reputację oferując zestaw najlepszych funkcji zapakowanych w ultrakompaktową obudowę za rozsądną cenę. Minęło jednak kilka lat, a rozwijający się rynek IoT postawił przed firmą nowe wymagania i kryteria, które Teltonika Networks chce spełnić wprowadzając na rynek nowy, ulepszony model - RUT360. Chociaż te dwa produkty mogą wydawać się podobne na pierwszy rzut oka, różnią się one znacznie pod względem ich podstawowych funkcji i scenariuszy zastosowań.

RUT360 posiada trzy opcje połączenia z Internetem: poprzez jeden z dwóch portów Ethernet, WIFI lub sieć LTE-Advanced 4G. Jednym z głównych usprawnień w RUT360 jest moduł LTE-A Cat 6. Dzięki Carrier Aggregation, router może osiągać imponujące prędkości komórkowe nawet do 300 Mbps! Oferuje również znacznie bardziej stabilne połączenie. Mówiąc o szybkości komunikacji, mamy tu 2x2 MIMO WIFI, co pozwala na zwiększenie wydajności WIFI.

Zaktualizowany sprzęt w połączeniu z listą w pełni obsługiwanych funkcji RutOS, oferuje płynne i szybkie doświadczenie WebUI. Oprogramowanie Teltonika Networks RutOS zostało zaprojektowane specjalnie dla profesjonalnych produktów sieciowych. Dlatego też może ono oferować zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i funkcjonalności, zapewniając płynne działanie w różnych scenariuszach zastosowań przemysłowych z możliwością zdalnego zarządzania poprzez RMS.

Pomimo kilku znaczących ulepszeń, RUT360 zachował niewielkie rozmiary i może być łatwo zamontowany na szynie DIN. Aluminiowa obudowa sprawia, że urządzenie jest wystarczająco wytrzymałe dla środowisk przemysłowych, a szeroki zakres temperatur pracy (od -40 do 75C) zapewnia niezawodność w krytycznej infrastrukturze.

 

 

TSW110 - malutkie urządzenie do łączenia tego, co ważne

Jeśli wygooglujesz przełącznik Ethernet, dostaniesz tysiące różnych opcji o różnych kształtach, rozmiarach i cenach. Więc tu pojawia się naturalne pytanie, co składa się na dobry przełącznik przemysłowy?

Zdaniem Teltonika Networks kluczowe jest odróżnienie urządzeń profesjonalnych od produktów konsumenckich. Rozwiązanie jest warte tylko tyle, ile jego najsłabsze ogniwo. Dlatego też firmy nie powinny ryzykować podłączając swoje drogie urządzenia za pomocą zawodnych urządzeń sieciowych. Twierdzimy, że profesjonalny przełącznik musi być solidny, niezawodny i łatwy do wdrożenia.

Czas to luksus, którego nigdy za wiele, dlatego Teltonika Networks zaprojektowała niezarządzalny przełącznik TSW110. Jest to produkt typu plug-n-play, który może być natychmiast użyty bez dodatkowej konfiguracji. Wszystko, co musisz zrobić, to zamontować go za pomocą szyny DIN lub opcji montażu natynkowego i podłączyć swoje urządzenia - to wszystko! Zadanie na kilka sekund.

Innym problemem, który często widać na rynku, jest to, że urządzenia są dość nieporęczne i niewygodne w użyciu ze względu na wymaganą przestrzeń. Teltonika Networks twierdzi, że pięcioportowy przełącznik przemysłowy Gigabit Ethernet nie musi zajmować dużo więcej miejsca niż... pięć portów Ethernet. TSW110 z łatwością zmieści się w każdej skrzynce elektronicznej lub szafie serwerowej. Wyposażony jest w przemysłowe 4 pinowe złącze zasilania oraz szeroki zakres obsługiwanych napięć wejściowych (9 - 30 V). Aluminiowa obudowa sprawia, że jest wystarczająco wytrzymały do pracy w środowisku przemysłowym, podczas gdy szeroki zakres temperatur pracy (od -40 do 75C) oferuje szeroką gamę scenariuszy aplikacji.

Produkt ten oferuje dokładnie to, co jest potrzebne do konkretnych zastosowań, bez nadmiaru funkcji, co czyni go bardzo ekonomicznym i konkurencyjnym urządzeniem na rynku.  Wieloletnie doświadczenie Teltonika Networks z produktami komórkowymi dało firmie cenne know-how i lekcje, które pozwoliły rozszerzyć im portfolio o nowe, najwyższej jakości funkcjonalności. Bliskie relacje z naszymi klientami Teltonika Networks dają im nieocenioną wiedzę na etapie rozwoju produktu, dzięki czemu powstają urządzenia, które odzwierciedlają potrzeby rynku, a jednocześnie są niezawodne, bezpieczne i łatwe w obsłudze.

pixel