2020-09-11

Ekscytujące nowości od Teltonika: RMS Connect & API

W technologii system jest tak dobry, jak jest stale aktualizowany. W Teltonika Networks jest na szczycie naszej listy priorytetów, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni. Dlatego cały czas słuchamy ich opinii i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami. Niedawno wprowadziliśmy kilka ekscytujących usprawnień do naszego Systemu Zdalnego Zarządzania (RMS).

 

Początkowo tworzyliśmy RMS w celu uproszczenia monitoringu routerów i bramek Teltonika Networks. Pozwala on na wygodny dostęp do naszych urządzeń z dowolnego miejsca na świecie, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo i niezawodność połączenia. Gwarantuje on, że nasze produkty sieciowe są zawsze dostępne i zapewnia alarmy o zdarzeniach, różne opcje raportowania, łatwą wielokrotną konfigurację oraz wygodne aktualizacje firmware'u do dowolnej liczby urządzeń poprzez FOTA. Teraz funkcjonalność ta zostanie wyodrębniona w ramach jednej z funkcji rodziny RMS - RMS Management. Od momentu wprowadzenia pierwszej wersji RMS nie trzeba było długo czekać na zapotrzebowanie na kolejną funkcjonalność - zdalne dotarcie do urządzeń końcowych dowolnego rozwiązania.

 

Po dokładnym rozważeniu i procesie rozwoju, dziś z przyjemnością wprowadzamy funkcjonalność RMS Connect. Umożliwia ona dostęp i kontrolę urządzeń nie należących do sieci Teltonika poprzez protokoły RDP/VNC, SSH lub HTTP(S) bez dodatkowego oprogramowania. Nie wymaga ona publicznego IP ani usługi VPN trzeciej generacji. Skutki tego są ogromne. Dzięki usłudze RMS Connect można uzyskać dostęp do praktycznie każdego inteligentnego produktu, który posiada albo interfejs użytkownika sieci oparty na protokole HTTP(S), albo interfejs linii poleceń poprzez tunele SSH. Obejmuje to kamery CCTV, programowalne sterowniki logiczne (PLC), terminale w punktach sprzedaży (POS), rejestratory danych i wiele innych urządzeń odpowiedzialnych za automatyzację i kontrolę infrastruktury sektora publicznego i prywatnego. Co więcej, dzięki RMS Connect można skonfigurować bezpośrednie bezpieczne połączenie do wszystkich urządzeń zgodnych z protokołami RDP lub VNC. Dzięki pojedynczemu routerowi Teltonika Networks lub bramie i kontu RMS możesz uzyskać bezpośredni dostęp do wszystkich maszyn z systemem Windows lub Linux bez publicznego IP lub VPN, tak jakbyś siedział przed nimi. Otwiera to ogromne możliwości dla łatwiejszego i bardziej efektywnego zdalnego zarządzania.

 

Jednak dobre wieści nie kończą się na tym! Kolejna funkcjonalność, którą właśnie zaimplementowaliśmy - RMS API - daje możliwość przeniesienia niekończących się funkcji RMS do Twojej wewnętrznej platformy IoT, na wypadek gdybyś wolał trzymać się swojego znajomego interfejsu. To jest chyba największe piękno RMSa - możesz używać co tylko chcesz i zostawić resztę. Dostosowuje się on do twoich szczególnych potrzeb biznesowych i środowiska. Zaczynając od interfejsu użytkownika, różnych metod dotarcia do urządzeń lub wyboru funkcji, a kończąc na modelu cenowym, który najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku biznesowym - masz kontrolę nad tym, aby wybrać wszystko!

Dzięki powyższym zmianom, przenieśliśmy RMS z platformy zarządzania urządzeniami na platformę IoT. Ale to tylko ułamek większego, ekscytującego projektu, nad którym nieustannie pracujemy i który wkrótce Ci przedstawimy! Nasza wizja przyszłości dla RMS jest taka, że każda większa aktualizacja przekształca go w jeszcze bardziej wydajną platformę do monitorowania, zarządzania i kontroli każdej części infrastruktury IoT.

Chcielibyśmy skorzystać z okazji i zaprosić Państwa do obejrzenia webinaru, omawiającego wszystkie nowe funkcje i zmiany w RMS. Mogą Państwo również zapoznać się z uaktualnionymi funkcjami RMS na naszej stronie internetowej.

Masz ochotę wypróbować ten system dla siebie? Świetnie! Oferujemy bezpłatną 30-dniową wersję próbną systemu RMS Management dla każdego, kto kupi kompatybilne urządzenie Teltonika Networks!


pixel