2018-11-28

Express-CF - superwydajne COM Express Type 6

ADLINK wprowadza pierwszy moduł COM Express Type 6 z obsługą sześciordzeniowych (Hexa-core) procesorów Intel® Core™ i Xeon®

Nowy moduł ma zastosowanie w aplikacjach wymagających wysokiej wydajności procesora

Express-CF Adlink COM Express dla procesorów Xeon i Core I

Aby sprostać potrzebom najbardziej wymagających aplikacji, ADLINK poszerza swoją ofertę wprowadzając najnowsze moduły COM Express Type 6. Moduły Express-CF wyposażone są w procesory Intel® Xeon® oraz Intel® Core™ ósmej generacji (dawna nazwa kodowa Coffee Lake H). Mają one maksymalnie 6 rdzeni (Hexa) i obsługują do 48 GB pamięci, co zapewnia bezkompromisową wydajność systemu i szybkość reakcji. Wszystko to sprawia, że moduły Express-CF doskonale nadaje się do aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak analiza i przetwarzanie obrazu, szybkie kodowanie i strumieniowanie wideo 4K, obrazowanie USG w medycynie, analiza i prognozowanie ruchu ulicznego i wiele innych.

Moduły Express-CF są wyposażone w procesory rodzin Intel® Core™ 8. generacji oraz Intel® Xeon® E-2100M i są pierwszymi modułami Type 6, które obsługują zarówno Xeon®, jak i Core™ i7 Hexa-core (sześciordzeniowe). Procesory Hexa-core obsługują do 12 wątków, a w trybie turbo częstotliwość ich taktowania wynosi imponujące 4.4 GHz. W porównaniu z wcześniejszymi mobilnymi czterordzeniowymi procesorami Xeon® oraz Core™ i7, dodatkowe dwa rdzenie nowych procesorów zapewniają ponad 25% wzrost wydajności bez znaczącego wzrostu kosztów.

Moduł Express-CF obsługuje standardowo do 48 GB pamięci DDR4 non-ECC w trzech modułach SO-DIMM (dwa od góry, jeden od dołu), a jednocześnie zachowuje pełną zgodność ze specyfikacjami mechanicznymi PICMG COM.0. Moduły wyposażone w procesor Xeon® Hexa-core obsługują zarówno pamięci SODIMM ECC, jak i non-ECC.

pixel