2019-09-26

Kontynuacja wsparcia dla systemów COM Express Type 2 przez Adlink

ADLINK prezentuje dwa nowe moduły COM Express Type 2 (computer-on-module), oparte na bardzo popularnych procesorach Intel® Core™ 6 i 7 Gen (wcześniej "Skylake" i "Kaby Lake"). Nowe moduły Express-SL2 i Express-KL2 obsługują wszystkie starsze moduły we/wy typu 2 i tym samym pozwalają klientom przedłużyć żywotność istniejących systemów opartych na Type 2 o co najmniej kolejne 10 lat.

Moduły Express-SL2, Express-KL2, COM Express Type 2

"Wczesna specyfikacja COM Express Type 2, wspierająca magistralę PATA IDE i PCI-bus, jest jednym z czynników, które w największej mierze odpowiedzialne są za sukces komputerów jednopłytkowych od momentu powstania PICMG COM.0 w 2005 roku" – powiedział Alex Wang, kierownik produktu w ADLINK – "Nawet dzisiaj jest on nadal szeroko stosowany na rynkach automatyki przemysłowej, transportu i urządzeń specjalnych. Około 8 lat temu pojawiły się bardziej nowoczesne interfejsy, takie jak HDMI i DisplayPort, i dlatego większość nowych projektów przeniosła się obecnie na nowszy pinout COM Express Type 6".

Type 2 pozostaje jednak niezastąpiony dla wielu integratorów systemów i producentów sprzętu posiadających systemy produkcyjne z nośnikami opartymi na pinoucie COM Express Type 2. "W związku z niedawnym wycofaniem niezwykle popularnego procesora Intel® Core™ trzeciej generacji (dawniej "Ivy Bridge"), wielu klientów gorączkowo poszukuje nowego modułu Type 2, aby utrzymać istniejące systemy w ruchu. Klienci ci potrzebują rozwiązania typu drop-in zarówno na poziomie sprzętowym, jak i programowym (Intel-to-Intel) o równoważnej lub wyższej wydajności, z lepszym odprowadzaniem ciepła. Nowe moduły Express-SL2 i Express-KL2 Type 2 rozwiązują ten problem" – kontynuuje Wang.

Nowe modele Express-SL2 i Express-KL2 wyposażone są w procesory Intel® Core™ 6. i 7. generacji (a także opcje Celeron® i Xeon®) oraz obsługują pinout Type 2 za pomocą starszych interfejsów, takich jak PCI-bus, PATA i VGA. Oprócz kompatybilności sprzętowej, Express-SL2 i Express-KL2 obsługują różne systemy operacyjne, w tym Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, WES 7, Embedded Linux poprzez standard branżowy Yocto Project (https://github.com/adlink), Ubuntu LTS i CentOS. Dzięki zastosowaniu starszych interfejsów, a także istotnemu wsparciu oprogramowania, nowe moduły Express-SL2 i Express-KL2 spełniają potrzeby klientów w zakresie ułatwionej migracji systemu połączonej z poprawą jego wydajności.

Express-SL2/KL2 jest dostępny zarówno w wersji komercyjnej (0°C do 60°C), jak i w wersji Extreme Rugged (-40°C do +85°C).

pixel