2013-03-08

Listwy zasilające Raritan iPDU zgodne z normą IEC 62368-1

Główny dostawca PDU spełnił wymagania normy IEC 62368-1; Norma bezpieczeństwa dotyczy technologii konwergentnych i nowego podejście do projektowania —

Firma Raritan ogłosiła, że jej rodzina inteligentnych listew zasilających PX (iPDU) uzyskała jako pierwsza certyfikat IEC 62368-1 wydany przez UL (Underwriters Laboratories), światowego lidera badań w dziedzinie zaawansowanego bezpieczeństwa, w kategorii urządzeń rozdzielczych. iPDU firmy Raritan monitoruje zużycie energii i zapas mocy w centrach przetwarzania danych (data center).

Nowa norma bezpieczeństwa (IEC 62368-1), dotycząca branży audio / wideo, technologii informatycznych i sprzętu komunikacyjnego, zacznie obowiązywać na całym świecie w 2015 roku i zastąpi obecne normy dla tej kategorii produktów.

Standardy szczegółowego testowania objęły technologię konwergentną - gdzie komputery, sprzęt audio / video i inne urządzenia służące rozrywce i przekazywaniu informacji, stały się wzajemnie zamienne, które pierwotnie zaprojektowane dla biznesu, wprowadzono do domu, gdzie nowi użytkownicy, jak dzieci, przejęły dowodzenie nad sprzętem używanym prawie wyłącznie przez osoby dorosłe.

IEC 62368-1 uchyla dotychczasowe wytyczne bezpieczeństwa mając na celu ustanowienie i modyfikację norm zanim dojdzie do jakiegoś wypadku, i na nowo definiuje zasady bezpiecznego projektowania urządzeń multimedialnych. UL w pełni uczestniczy w tworzeniu normy IEC 62368-1 od bardzo długiego czasu, aktywnie pomagając wielu firmom zrozumieć zmiany, jakie zostaną wniesione przez nowe normy. Raritan posiada bogate doświadczenie w tworzeniu nowych technologii, jako innowator w dziedzinie data center przez prawie trzy dekady, objął czołowe miejsce na rynku stając się jednocześnie świadkiem wielkich zmian jakie zaszły w data center z wykorzystaniem wszystkich rodzajów technologii. "Gratulujemy firmie Raritan że jako pierwsza przeszła certyfikację UL urządzeń zasilania do data center i otrzymała certyfikat", powiedział Ralph Tang, dyrektor generalny UL w Tajwanie.

"Uzyskanie certyfikatu UL przez firmę Raritan dla produktu PX iPDU oznacza przełom dla centrów przetwarzania danych, ponieważ firmy IT posiadają teraz dokładny punk odniesienia do wykorzystania przy ocenie bezpieczeństwa produktów w obecnych i nowej generacji zróżnicowanych strukturach data center ", powiedział Herman Chan, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Raritan. "Jesteśmy dumni z posiadania certyfikatu przyznanego przez tak prestiżową organizację jak UL i że produkty firmy Raritan spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa".

IEC 62368-1 oznacza także ważną zmianę w podejściu do norm bezpieczeństwa. Nowa norma proponuje odejście od tradycyjnego i nakazowego podejścia na korzyść nowego, opartego na przewidywaniu zagrożenia - Hazard-Based Safety Engineering (HBSE) - kładąc nacisk na wytyczne bezpieczeństwa na wczesnym etapie rozwoju produktu.

Korzystając z nowego podejścia HBSE, inżynierowie Raritana dostosowali PX IPDU do zgodności z wymogami bezpieczeństwa na wczesnym etapie cyklu projektowego. Aby uzyskać certyfikat, listwy PX iPDU przeszły rygorystyczne badania UL, które obejmowały pomiary: źródła energii, wilgotności, wytrzymałości elektrycznej, przyrostu temperatury, rozładowania pojemności, ciągłości uziemienia, upływu prądu/spodziewanego napięcia dotykowego, przewodu zasilającego na rozciąganie, wyzwolenia zabezpieczenia wewnętrznego i mechaniczne testy wytrzymałościowe. Raritan współpracował z UL Tajwanie CB Testing Laboratory (CBTL).

Informacje o UL

UL jest pierwszą na świecie niezależną firmą badawczą w dziedzinie bezpieczeństwa z ponad 118 letnią tradycją. Zatrudnia ponad 10.000 profesjonalistów i posiada klientów w ponad 100 krajach, UL ma pięć różnych jednostek biznesowych - Bezpieczeństwo produktów, Środowisko, Życie i zdrowie, Dostęp do wiedzy i Legalizacja - aby sprostać rosnącym potrzebom naszych klientów i wypełnić misję bezpieczeństwa publicznego. Więcej informacji na temat podmiotów UL i sieci 95 laboratoriów, badania i certyfikacji urządzeń, przejdź do UL.com.

O firmie Raritan

Raritan jest sprawdzonym dostawcą nowatorskiego systemów zarządzania zasilaniem, zarządzania infrastrukturą, przełączników KVM i rozwiązań konsol szeregowych dla data center o dowolnej wielkości. W ponad 50.000 miejscach na świecie, Raritan zdobywca nagród za rozwiązania sprzętowe i programowe - w tym inteligentne PDU, oprogramowanie do zarządzania energią, oprogramowanie DCIM, KVM-over-IP i Serial-over-IP - zapewniają dyrektorom, kierownikom i administratorom IT i infrastruktury towarzyszącej, sterowanie które potrzebują w celu zwiększenia efektywności energetycznej, poprawy wydajności centrum danych i wzmocnienia działań operacyjnych. Raritan z siedzibą w Somerset, NJ, USA, posiada biura na całym świecie obsługujących klientów w 76 krajach. Odwiedź nas na Raritan.eu lub śledź nas na Raritan blog.

pixel