2020-03-10

MCM-204 - Samodzielny Ethernet DAQ od Adlink

ADLINK ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek swojego nowego samodzielnego systemu do akwizycji danych (DAQ) MCM-204.

Wprowadzenie na rynek MCM-204 pozwala firmie ADLINK rozszerzyć linię urządzeń MCM i zaoferować najbardziej zoptymalizowane urządzenia brzegowe MCM do masowego wdrożenia. Zasilany przez procesor ARM Cortex-A9, MCM-204 może funkcjonować jako samodzielne urządzenie bez komputera PC, posiada dwa porty Ethernet do połączeń łańcuchowych, co pozwala obniżyć koszty sieci, rozszerzyć możliwości komunikacyjne i ostatecznie pomaga producentom i dostawcom maszyn zmniejszyć do 70% ich TCO i poprawić zwrot z inwestycji. Ponadto MCM-204 oferuje elastyczną obsługę różnych opcji przesyłu danych, w tym wykonywanie niestandardowych algorytmów filtrowania, oraz zapewnia kluczową przewagę konkurencyjną na tym rynku. 

Opis produktu

Kompaktowe urządzenie MCM-204 firmy ADLINK, oparte na procesorach ARM Cortex-A9 i wyposażone we wbudowane czterokanałowe, 24-bitowe wejście analogowe o wysokiej rozdzielczości, może funkcjonować jako samodzielne urządzenie bez komputera nadrzędnego i idealnie nadaje się do akwizycji danych i pomiarów drgań wymagających 24-godzinnego monitorowania maszyn i urządzeń wirujących. MCM-204 zapewnia wysoką precyzję pomiarów statycznych i dynamicznych. 24-bitowy system Sigma-Delta ADC obsługuje filtrowanie antyaliasingowe, tłumienie modulacji i szumów poza pasmem oraz zapewnia użyteczne pasmo sygnału z szybkością Nyquista, co czyni go idealnym do pomiarów sygnałów o wysokim zakresie dynamiki w zastosowaniach monitorowania stanu maszyn. Dzięki komunikacji Gb Ethernet, dane mogą być szybko przesyłane do centralnej lokalizacji. Podwójne porty Ethernet umożliwiają połączenia łańcuchowe, które obniżają koszty urządzeń sieciowych i zwiększają zasięg komunikacji.

Monitorowanie stanu maszyn w terenie posiadających sprężarki, pompy próżniowe, silniki, łożyska i generatory ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia płynnej pracy fabryk. Tradycyjnie operatorzy okresowo odwiedzają zdalne maszyny w celu przeprowadzenia kontroli. Jednak zanim nieprawidłowość zostanie wykryta, maszyna mogła już doznać poważnych uszkodzeń. W celu zapewnienia ciągłego monitorowania maszyn, systemy DAQ składające się z wbudowanego systemu i karty DAQ mogą być stosowane w odległych miejscach pracy urządzeń. Jednakże, gdy maszyny zdalne są liczne i rozmieszczone geograficznie, rozmieszczenie systemów DAQ w każdym miejscu staje się problematyczne. MCM-204 jest samodzielnym systemem Ethernet DAQ, który został zaprojektowany specjalnie do wykonywania zadań systemu DAQ bez zbędnych funkcji dostarczanych przez skomplikowany system wbudowany.

Cechy

  • Samodzielny Ethernet DAQ do zastosowań krawędziowych
  • RESTful API raportuje stan maszyn do systemu informatycznego
  • Obsługuje API C/C+++ do przesyłania strumieniowego danych
  • Wbudowana konsola sieciowa ułatwiająca konfigurację i umożliwiająca używanie jako przenośnego DAQ
  • Obsługuje niestandardowe algorytmy filtrowania danych na krawędzi
  • Obsługuje wyjście prądu wzbudzającego IEPE 4mA na każdym wejściu analogowym do napędzenia akcelerometru
  • Dwa porty Ethernet 1Gb dla połączeń kaskadowych
  • Obsługuje gniazdo TCP (tryb klienta) do aktywnego przesyłania danych

Interfejs

Interfejs samodzielnej karty akwizycji danych (DAQ) - MCM-204

pixel