2018-06-22

Moduły Adlink ETX-BT, które wydłużą życie Twojego systemu

ETX-BT to prawdopodobnie ostatni moduł ETX, jakiego będziesz potrzebować!


Firma ADLINK Technology projektuje i wytwarza elementy do komputerów wbudowanych (embedded), a także wyposażenie służące do wykonywania pomiarów i testów, jak również automatyzacji procesów. Teraz ADLINK zwrócił się w stronę klientów, których projekty oparte są na strukturze modułów ETX®.

ETX jest jednym z najwcześniejszych standardów komputerów typu COM – po przeszło dwudziestu latach istnienia na rynku popularnością ustępuje jedynie modułowi COM Express®, jeśli chodzi o liczbę wdrożeń i użytkowników. Wobec zaprzestania produkcji bardzo popularnego procesora Intel Atom® N270, wielu klientów poszukuje zamienników modułów ETX, aby ich systemy mogły nadal działać. W tej sytuacji, aby uprościć dokonywanie zmian, klientom potrzebne było rozwiązanie ETX którym bezproblemowo można zastąpić starsze konstrukcje i to zarówno na poziomie sprzętowym jak i oprogramowania (Intel-to-Intel), o równoważnej lub poprawionej wydajności i niższym wydatku ciepła. Wielu dotychczasowych dostawców modułów ETX nie ma ich już w swojej ofercie. Wielu wcześniejszych producentów wycofało się z tego standardu, kiedy ETX przestał był wyborem optymalnym dla nowych projektów.

Hołdując swojemu modelowi biznesowemu firma ADLINK wspiera klientów korzystających ze starszych systemów. Dlatego opracowała nowy moduł ETX-BT, oparty na procesorze Intel Atom E3800 SoC (Bay Trail), który docenią zwłaszcza klienci chcący korzystać z istniejących u nich systemów opartych na ETX w dłuższej perspektywie czasu. Ta rodzina produktów Intel Atom® jest prawdopodobnie ostatnim procesorem, który może w pełni obsługiwać wszystkie dotychczasowe interfejsy ETX: PATA IDE, magistralę ISA, magistralę PCI, porty szeregowe / równoległe, VGA i LVDS (tryb Hsync / Vsync). Moduł ETX-BT jest dostępny w wersjach komercyjnych (temperatura pracy od 0°C do 60°C) oraz Extreme Rugged (od -40°C do +85°C) i ma 10-letni cykl życia, zgodny z gwarantowanym cyklem życia firmy Intel dla procesora Intel Atom® serii E3800, czyli 15 lat.

Alex Wang z firmy ADLINK, menedżer produktu zarówno ETX, jak i COM Express, powiedział: „ETX-BT jest prawdopodobnie ostatnim modułem ETX, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebować. Wspieramy już wielu klientów, którzy pomyślnie przeszli z modułu ETX innego dostawcy, który przestał być produkowany na moduł ETX-BT. Dokładamy wszelkich starań, aby służyć pomocą klientom poprzez uruchamianie systemu, przenoszenie oprogramowania, modyfikacje BIOS-u i wszystko, co jest potrzebne, aby przejście na nowy moduł było możliwie jak najbardziej płynne.”

Moduł COM ETX-BT zapewniający wsparcie dla starszych systemów

Firma ADLINK była pionierem na rynku komputerowych modułów ETX i nadal wspiera użytkowników w utrzymywaniu i przedłużaniu życia ich systemów opartych na ETX. Skontaktuj się z firmą GURU Control Systems – dystrybutorem firmy ADLINK – aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy pomóc w odmłodzeniu i ulepszeniu Twoich produktów wykorzystujących standard ETX.

Kluczowe cechy modułu ETX-BT
- procesor Intel Atom® E3800 SoC i Celeron® N2930 / J1900
- do 4GB pamięci DDR3L non-ECC przy 1333 MHz
- dwukanałowy 24-bitowy LVDS i VGA
- 2x SATA lub 2x PATA (tylko Master), 4x USB 2.0, 10/100 Mbps LAN (GbE przez złącze na płycie)
- w wersji Extreme Rugged temperatura pracy od -40°C do +85°C (opcja)
- obsługa funkcji Smart Embedded Management Agent (SEMA)
pixel