2022-03-03

Nowa aplikacja mobilna RutOS od Teltonika Networks

System operacyjny RutOS jest jednym z wielu powodów, dla których klienci wybierają urządzenia Teltonika Networks. Urządzenia sieciowe klasy przemysłowej wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zaawansowanych funkcji oprogramowania do zastosowań profesjonalnych. Teltonika Networks opracowała ten zunifikowany system operacyjny oparty na OpenWRT z myślą o wielu scenariuszach przemysłowych. Jednak kolejnym ważnym celem było zapewnienie, aby był on nadal przyjazny dla użytkownika. Programiści Teltonika Networks stale wprowadzają nowe funkcje i uaktualnienia, aby zwiększyć efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo RutOS. Nowo uruchomiona aplikacja mobilna RutOS stanowi kolejny kamień milowy w naszym dążeniu do oferowania produktów, które są łatwe w użyciu.

Aplikacja RutOS umożliwia użytkownikom wykonywanie podstawowych zadań na kompatybilnych urządzeniach Teltonika Networks oraz monitorowanie ich wydajności. Ta prosta aplikacja umożliwia dostęp do konfiguracji routera bezpośrednio z telefonu komórkowego, dzięki czemu informacje o podłączonych urządzeniach można znaleźć na wyciągnięcie ręki. Krótki przegląd najważniejszych danych jest dostępny na wizualnej tablicy rozdzielczej, gdzie można zobaczyć model urządzenia, status, czas pracy, wersję oprogramowania sprzętowego RutOS, użycie procesora, pamięci RAM i flash oraz prędkości wysyłania i pobierania. Ponadto listy urządzeń i sieci Wi-Fi pozwalają na proste zarządzanie podłączonymi klientami i przedstawiają różne wskaźniki sieci bezprzewodowej. Można tam również edytować szczegóły dotyczące punktów dostępowych, takie jak nazwa i hasło, lub całkowicie je wyłączyć.

Kolejną przydatną funkcją w RutOS jest test prędkości. Użytkownicy często martwią się o wydajność swojego Internetu, dlatego udostępniona została opcja sprawdzania prędkości pobierania i wysyłania danych bezpośrednio w aplikacji. Możesz także monitorować rozkład ruchu w dedykowanej zakładce Ruch, gdzie dane przychodzące i wychodzące są wizualnie przedstawiane na wykresach w określonych przedziałach czasowych.

Aplikacja mobilna RutOS umożliwia również wygodne ponowne uruchomienie podłączonych urządzeń sieciowych. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej RutOS można również pobierać i przeprowadzać aktualizacje oprogramowania sprzętowego. Sama aplikacja będzie jednak działać tylko na urządzeniach z systemem RutOS v.07.01 lub nowszym. W zasadzie nowa aplikacja zaspokoi podstawowe potrzeby użytkowników w zakresie diagnostyki i konfiguracji, choć w przypadku bardziej zaawansowanych konfiguracji zalecamy korzystanie z interfejsu WebUI lub Systemu Zdalnego Zarządzania - RMS.

pixel