2019-01-02

PPC-F-Q370 - superwydajne komputery panelowe od IEI

PPC-F-Q370 - superwydajne komputery panelowe ze wsparciem dla sztucznej inteligencji (OpenVINO, TENSORRT)

Wprowadzamy do oferty nową serię panelowych komputerów przemysłowych o cechach i wydajności pozwalających na przetwarzanie danych z wydajnością do niedawna dostępną tylko dla maszyn desktopowych i serwerowych.

Połączenie możliwości instalacji do 4 kart PCIe, do 4 dysków (hot swappable, RADI 0/1/5/10), procesorów Intel 8. generacji, pamięci do 64GB i wsparcia dla OpenVINO i TENSORRT daje w rezultacie nieograniczone możliwości przetwarzania danych w miejscu ich akwizycji (edge computing).

Wydajne komputery panelowe dla Edge AI, ze wsparciem dla OpenVino - PPC-F-Q370

Komputery panelowe serii PPC-F-Q370 stanowią doskonałą bazę sprzętową do budowy systemów przetwarzania danych na obrzeżach sieci (edge).

Bardzo wysokie parametry wydajności platformy PPC-F-Q370 zachęcają do wykorzystania jej do budowy systemów wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji (AI), głębokiego uczenia (Deep Learning) i sieci neuronowe (Neural Networks).

I tak dodając odpowiednio dobrane karty rozszerzeń - FPGA – jak na przykład IEI Mustang-F100, VPU – jak IEI Mustang-V100 czy karty GPU lub specjalizowane karty akwizycji obrazu (framegrabbery analogowe, cyfrowe – HDMI czy Gigabit Ethernet) w połączeniu z narzędziami softwarowymi takimi jak Intel OpenVINO czy nVidia TENSORRT otrzymujemy system typu edge mogący sprostać najtrudniejszym zadaniom AI.Przykładowym zastosowaniem komputera panelowego serii PPC-F-Q370 wykorzystującym uczenie maszynowe może być autonomiczna kontrola jakości na linii produkcyjnej.Inne zastosowanie to wykorzystanie karty Mustang-V100-MX8 i prowadzenie analizy zachowań klientów w czasie rzeczywistym.Kolejnym zastosowaniem, w którym przydadzą się możliwości nowej serii komputerów panelowych może być system automatycznego i autonomicznego oceniania jakości i sortowania produktów. W tym celu mżona wykorzystać karty Gigabit POE do akwizycji obrazu oraz kartę FPGA Mustang-F100 do analizy danych w czasie rzeczywistym. Dzięki rozbudowanym zasobom systemowym komputer PPC-F-Q370 może jednocześnie, w czasie rzeczywistym sterować systemem sortowania.


Tak duże możliwości wykorzystania nowych komputerów panelowych IEI PPC-F-Q370 zapewnia ich unikalna budowa i rozbudowane zasoby sprzętowe:
 • procesory Intel 8. generacji
 • do 64GB pamięci RAM DDR4
 • dwa porty pamięci SSD M.2 PCIe NVMe
 • cztery gniazda na pamięci masowe 2,5” z funkcją hot swappable i RAID 0/1/5/10,
 • cztery gniazda na niskoprofilowe karty PCIe x8 (FPGA, VPU, GPGPU)
Dodatkowym atutem rozszerzającym możliwości wykorzystania komputerów panelowych z tej serii w instalacjach zewnętrznych są ich parametry mechaniczne:
 • stopień szczelności panelu przedniego IP66
 • powłoki antyodblaskowe
 • powłoka chroniąca przed działaniem UV 
Wszystkie przemysłowe komputery panelowe z tej serii także posiadają bardzo szeroki wybór złącz I/O:
 • wyjście HDMI
 • 6 portów USB 3.0
 • 2 porty GbE LAN
 • 2 porty RS-232

Zapraszamy także do obejrzenia prezentacji wideo (język angielski):Wszystkie produkty firmy IEI Corporation, w tym najnowsza seria opisywanych tu komputerów panelowych PPC-F-Q370 oraz karty wspierające aplikacje AI – Mustang-V100 oraz Mustang-F100 jak i karty Gigabit Ethernet POE GPOE-4P i GPOE-2P są dostępne na www.guru.com.pl

W razie pytań technicznych lub handlowych zapraszamy do kontaktu.


pixel