2022-01-26

RUT241, RUT951 oraz RUT956 - 3 nowe routery przemysłowe od Teltonika Networks

Banner RUT241 RUT951 RUT956

W 2007 roku Teltonika wprowadziła na rynek pierwszy router oparty na technologii komórkowej - RUT100, który zapoczątkował działalność Teltonika Networks. Trudno uwierzyć, że minęło już 15 lat, a co ciekawe, urządzenia RUT100 są nadal z powodzeniem wykorzystywane w niektórych sektorach przemysłu. Jednak od 2007 roku wiele się wydarzyło. Dziś chcemy się skupić na urządzeniach z serii RUT2** i RUT9**. Rzućmy więc okiem na historię i zobaczmy, jak te modele odniosły tak wielki sukces.

Bestsellery wszech czasów

Jeśli jesteś choć trochę zaznajomiony z Teltonika Networks, RUT240, RUT950 i RUT955 mogą być produktami, o których słyszałeś najwięcej. Pierwszym z nich, wprowadzonym na rynek w 2014 roku, był RUT950, a w następnym roku pojawił się RUT955. Urządzenia z serii RUT9** były pierwszymi w portfolio Teltoniki, które oferowały łączność 4G z dual-SIM failover i backupem WAN w tym samym czasie. Modele te umożliwiły realizację scenariuszy aplikacji, w których łączność przewodowa była niedostępna, a korzystanie z dwóch operatorów sieci komórkowych zapewniło ciągłość połączenia w komunikacji o znaczeniu krytycznym.

Poza bogatą listą funkcji, które można znaleźć w RUT950, wprowadzony później RUT955 oferuje szeregowe interfejsy komunikacyjne (RS232/RS485), możliwości GNSS i wsparcie USB, umożliwiając jeszcze więcej zastosowań w środowisku przemysłowym. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat różnych scenariuszy zastosowań tych urządzeń, proponujemy odwiedzić ich strony produktowe.

Kilka lat później, kiedy Teltonika Networks wprowadziła na rynek serię routerów RUT2**, Teltonika Networks stwierdziła, że zmieni ona standardy w branży. I jak się wkrótce okazało, tak się stało! Routery komórkowe RUT240 stały się niezwykle popularne, ponieważ nie tylko łączyły w sobie opcje łączności 4G, Wi-Fi i przewodowej z funkcją WAN failover, ale także mogły zaoferować mnóstwo najwyższej klasy funkcji przemysłowych zapakowanych w ultrakompaktową obudowę. Mniejsze niż talia kart (o wymiarach 83 x 25 x 74 mm), to urządzenie może być łatwo zintegrowane w najbardziej ograniczonej przestrzeni rozwiązań. Z drugiej strony, solidna aluminiowa obudowa z możliwością montażu na szynie DIN sprawia, że urządzenie doskonale sprawdza się nawet w najbardziej rygorystycznych środowiskach.

Dostosowanie do globalnych wyzwań

Produkty z serii RUT2** i RUT9** w ogromnym stopniu przyczyniły się do ogromnego wzrostu firmy Teltonika Networks. Zalety tych produktów zostały odkryte przez wielu, ponieważ zostały one wdrożone w coraz większej ilości rozwiązań IoT na całym świecie. Wydawało się, że nic nie jest w stanie powstrzymać firmy - opracowała ona niezawodne, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty, oferujące wysoką wartość dodaną i funkcje zmieniające branżę. Jednak, podobnie jak wielu innych producentów elektroniki, w 2020 roku dotknął nas globalny kryzys związany z niedoborem chipów.

Prawdopodobnie niewiele jest osób, które nie słyszały o tym wyzwaniu lub nie zostały nim dotknięte, ponieważ dotknęło ono również elektronikę użytkową. Jeśli więc planowałeś wymianę samochodu lub telefonu komórkowego, mogłeś już napotkać wydłużony czas dostawy lub brak opcji do wyboru. Tak więc niedobór komponentów nieuchronnie opróżnił magazyny i zmusił do poszukiwania alternatywnych rozwiązań, aby utrzymać łańcuch dostaw w ruchu. Ponieważ każdy nowy kryzys stwarza okazję, z powodu tego kryzysu Teltonika Networks wprowadziła na rynek trzy nowe produkty.

Poznajcie trzy nowe produkty!

Z przyjemnością przedstawiamy najnowsze dodatki do serii RUT2** i RUT9**: RUT241RUT951 i RUT956. Być może zauważyli Państwo, że te nowe modele wyglądają znajomo. Są one rzeczywiście zbudowane w tej samej obudowie, co poprzednie produkty w tych seriach - jednak wewnątrz jest kilka istotnych różnic. Firma Teltonika Networks zaprojektowała alternatywne produkty wykorzystujące inne chipsety, aby zaoferować klientom opcje, które zapewniają te same korzyści i są gotowe do wysyłki z magazynów bez miesięcy, a nawet lat oczekiwania na dostawę, co jest obecnie powszechne na rynku.

Jeśli porównamy RUT240 i RUT241, zobaczymy takie same wymiary i interfejsy. Oferują one trzy opcje łączności (komórkowa, Wi-Fi i przewodowa), cyfrowe I/O oraz trzy złącza antenowe. Jednak wewnątrz tych routerów znajdziemy różne procesory: Qualcomm Atheros Hornet (MIPS 24Kc 400 MHz) w modelu RUT240 oraz MediaTek (MIPS 24Kc 580MHz) w RUT241. Poza tym, RUT241 ma podwojoną pojemność pamięci RAM do 128MB i oferuje jeszcze lepszą wartość niż dotychczas.

Sytuacja z RUT951RUT956 jest bardzo podobna - są to analogi wcześniej wprowadzonych na rynek RUT950 i RUT955 z innymi procesorami. RUT951 posiada MediaTek (MIPS 24Kc, 580MHz) jako alternatywę dla Qualcomm (MIPS 74Kc, 550 MHz), który tradycyjnie znajduje się w RUT950. To samo dotyczy RUT956 z MediaTekiem (MIPS 24Kc, 580MHz), który zastąpił Atheros Wasp (MIPS 74Kc, 550 MHz) w RUT955.

Co to oznacza dla klientów? Odpowiedź jest dość prosta! Klienci otrzymują alternatywę dla produktu, który już udowodnił swoją wartość i korzyści dla rynku, ale ze skróconym czasem realizacji. Wybór tej opcji oznacza, że urządzenia są gotowe do wysyłki i mogą być wdrożone do Państwa projektów IoT od razu, równolegle lub zamiast ich poprzednich wersji.

RUT241
RUT951
RUT956
pixel