2021-03-15

RUT300 - Nowy kompaktowy router ethernet od Teltonika Networks

Poznaj RUT300, kompaktowy router Ethernet

Więcej produktów = więcej możliwości. Nieustannie starając się sprostać potrzebom naszych klientów i niekończącej się wszechstronności tworzonych przez nich rozwiązań, z przyjemnością dodajemy nowy produkt do naszego działu produktów Ethernet & Wireless - przemysłowy router ethernetowy RUT300.

Bliskie relacje z partnerami oraz informacje zwrotne, które od nich otrzymujemy, pozwalają firmie Teltonika Networks rozwijać nowe produkty podążając za zapotrzebowaniem ich projektów i oferować urządzenia o wielu wariantach funkcjonalności, które pozwalają wybrać dokładnie to, czego wymaga konkretny projekt i nie przepłacać za funkcje, które nie będą wykorzystywane.

Profesjonalne urządzenie

RUT300 jest małym, ale wydajnym routerem ethernetowym zaprojektowanym do wymagających zadań sieciowych w przemyśle, jak również do bardziej ogólnych zastosowań sieciowych. Mając wieloletnie doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych produktów sieciowych, Teltonika Networks skupia się na cechach, które są wymagane w różnych warunkach i scenariuszach przemysłowych. Dlatego firma zwraca szczególną uwagę na trwałość, niezawodność, bezpieczeństwo i łatwość wdrożenia.

Wytrzymała aluminiowa obudowa, wysokiej jakości komponenty i najnowocześniejsze technologie produkcji pozwalają routerowi RUT300 wytrzymać trudne warunki pracy wymagane w środowiskach przemysłowych. Możliwość pracy w temperaturach od -40 C do 75 C oraz obsługa szerokiego zakresu napięć zasilania (7-30 V) sprawia, że produkt ten nadaje się do wszechstronnej integracji sprzętu elektronicznego, a funkcja pasywnego PoE może znacznie zmniejszyć złożoność, koszty i wymagany czas wdrożenia rozwiązania. Wygodna opcja montażu na szynie DIN oraz niewielkie rozmiary pozwalają na łatwe umieszczenie urządzenia w dowolnej szafie serwerowej, szufladzie lub po prostu w dowolnym miejscu w krótkim czasie.

RUT300

Opcje łączności i oprogramowanie

RUT300 jest wyposażony w pięć portów fast Ethernet, dwa konfigurowalne cyfrowe wejścia/wyjścia i USB 2.0, aby łatwo podłączyć do sieci maszyny przemysłowe, sprzęt biurowy lub detaliczny i inne urządzenia. Jest to doskonały wybór dla rozwiązań, w których nie jest wymagana łączność WIFI i wysoka prędkość przesyłu danych. To profesjonalne urządzenie korzysta z wszystkich zalet systemu RutOS. Jest to wysoko oceniany autorski system operacyjny oparty na Linuxie OpenWRT, który często staje się jednym z powodów wyboru routerów Teltonika Networks.

Zaawansowane zabezpieczenia to konieczność w przypadku urządzeń profesjonalnych. RUT300 posiada wstępnie skonfigurowany Firewall dla natychmiastowego bezpiecznego połączenia z Internetem. Nieograniczone dalsze konfiguracje Firewall są dostępne poprzez CLI, DMZ, NAT i NAT-T. Urządzenie oferuje również wybór 10 różnych, najlepszych protokołów VPN umożliwiających nawiązanie bezpiecznego i prywatnego połączenia. Obsługa do 4096 identyfikatorów VLAN pozwala na łatwe i wygodne zarządzanie ruchem. Ponadto oprogramowanie RutOS obsługuje wiele protokołów wymaganych w zastosowaniach przemysłowych, w tym Modbus i MQTT.

Jak można zauważyć, RUT300 jest urządzeniem ekonomicznym, ale bogatym w funkcje. Kolejna ogromna zaleta wynika z możliwości wykorzystania wszystkich funkcji systemu zdalnego zarządzania (RMS).

RUT300 oferuje najbardziej ekonomiczny sposób podłączenia Twojego rozwiązania do naszej opartej na chmurze platformy IoT - RMS. Stale rozwijany system pozwala na całkowicie zdalne zarządzanie i konfigurację nie tylko floty routerów, ale również całej infrastruktury rozwiązania poprzez RMS CONNECT. REMOTE DESKTOP umożliwi Ci również dostęp i kontrolę nad komputerami pracującymi pod kontrolą systemu Linux lub Windows. Jeśli chcesz przenieść część funkcjonalności RMS na swoją własną platformę IoT, jest to możliwe również poprzez RMS API.

Teltonika Networks RMS

 

pixel