2020-12-07

RUTXR1 - Najnowszy biznesowy router komórkowy z portem SFP od Teltonika

Teltonika Networks to ambitna firma, której celem jest dostarczanie bezpiecznego, niezawodnego i łatwego w obsłudze sprzętu sieciowego. W ciągu dwóch dekad wprowadziła ona na rynek wiele nowych produktów, w tym routery i modemy komórkowe zapewniające łatwą, ale niezawodną łączność, bramy komórkowe do obsługi zastosowań przemysłowych, a nawet system zdalnego zarządzania (RMS) umożliwiający dostęp do urządzeń z dowolnego miejsca na świecie. Ale dziś Teltonika Networks wprowadza na rynek coś zupełnie innego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w historii routerem klasy korporacyjnej z SFP przeznaczonym do montażu w szafie typu rack od Teltonika Networks - RUTXR1.

Specjalna obudowa do montażu w szafie Rack

Produkty z serii Enterprise są wykorzystywane jako szkielet całej infrastruktury sieciowej w biurach, centrach handlowych i innych miejscach, w których można podłączyć różne urządzenia. Zazwyczaj sprzęt sieciowy jest przechowywany w serwerowni przy użyciu szafek rackowych 19". Z tego powodu cały sprzęt musi być łatwo montowalny. Z RUTXR1 to kwestia minut i czterech śrub, aby łatwo umieścić go w każdej zwykłej szafie serwerowej lub regale montażowym 19". Mając jednak na uwadze różne scenariusze zastosowań, RUTXR1 jest kompaktowy i łatwy do stosowania w dowolnym miejscu, czy to w kawiarni, punkcie sprzedaży detalicznej, czy w małym lub średnim biurze, można go nawet po prostu postawić na biurku.

 RUTXR1 - Możliwość zamontowania w szafie Rack 19" oraz postawienia na biurku


Port światłowodowy SFP oraz Dual SIM dla nieprzerwanego połączenia

Unikalne połączenie funkcji czyni ten router bezkonkurencyjnym, jeśli chodzi o łączność. Można wybrać pomiędzy Gigabit Ethernetem i Wi-Fi, które są dość powszechne w ofercie routerów klasy korporacyjnej, ale to, co czyni go naprawdę wyjątkowym, to port SFP i 4G LTE Cat 6 z podwójną kartą SIM, które potrafią zagwarantować ciągłość połączenia przez cały czas. SFP pozwala na osiągnięcie bardzo dużych transferów oraz bezpośrednie podłączenie kabla światłowodowego bez dodatkowych konwerterów. Opcja ta doskonale sprawdza się w zastosowaniach korporacyjnych, gdzie konieczne jest szybkie połączenie z dużą przepustowością danych.

W przypadku wystąpienia nieoczekiwanych problemów z łącznością z Internetem, funkcja Dual SIM zapewnia ciągłość pracy w sieci LTE Cat 6 4G. Wielu z Państwa zna serię RUT9xx, która jest dobrze znanym poprzednikiem wyposażonym w dwa gniazda kart SIM, co pozwala na korzystanie z usług dwóch różnych operatorów w celu zapewnienia wyjątkowo niezawodnej łączności.

RUTXR1 - przedni oraz tylny interfejs IO

W dzisiejszych czasach posiadanie łączności komórkowej w serwerowni ma kluczowe znaczenie. Podwójna karta SIM jest niezastąpiona, ponieważ chce się być tak odpornym na wszelkie przestoje w łączności, jak to tylko możliwe. Posiadanie routera z niezawodną komórkową kopią zapasową, tak jak to oferuje RUTXR1, może pomóc uniknąć wielu problemów i zapewnić sprawne działanie w każdej chwili.

Posiadanie opcji korzystania z sieci komórkowej ma jeszcze jedną zaletę w przypadku utraty łączności. Pozwala to na zdalne dotarcie do urządzeń i pełny proces debugowania. Tak więc, w istocie, zapewnia backup dla całej infrastruktury.

 

Jeden RUTXR1, by rządzić wszystkimi!

Wyobraź sobie, że masz mały sklep i używasz przełącznika, punktu dostępowego do sieci wi-fi, routera, konwertera SFP i dodatkowego modemu komórkowego dla dodatkowego połączenia. Co jeśli powiemy, że Potrzebujesz tylko jednego routera, aby osiągnąć wszystkie te rzeczy?

To, co czyni to urządzenie tak wyjątkowym, to nie jedna technologia, ale spójna kombinacja światłowodów, sieci Ethernet, wi-fi i opcji połączeń komórkowych, a wszystko to w jednym wszechstronnym pakiecie. W połączeniu z zaawansowanymi funkcjami sieciowymi i bezpieczeństwa RutOS oraz potężnym systemem zdalnego zarządzania, umożliwiającym łatwe kontrolowanie infrastruktury z dowolnego miejsca na świecie, RUTXR1 staje się naprawdę dobrym i konkurencyjnym rozwiązaniem.

 Zapraszamy do zapoznania się z filmem przedstawiającym RUTXR1

pixel