2014-08-20

Raritan Dominion KX III – najnowocześniejszy przełącznik KVM over IP


Dominion KX III należy do najnowszej generacji przełączników KVM over IP firmy Raritan, zaprojektowanej w celu spełnienia rosnących wymagań odnośnie bezpieczeństwa, zdalnego dostępu oraz sterowania serwerami i innymi urządzeniami. Może on obsługiwać tradycyjne aplikacje IT i centrów danych. Doskonale sprawdza się także w dynamicznych aplikacjach medialnych, wymagających wydajnego przesyłania strumieniowego sygnału HD wideo.

Przełącznik KVM over IP Dominion KX 3 wyposażony jest w nową architekturę sprzętową, procesor o większej mocy obliczeniowej oraz udoskonalone algorytmy kompresji wideo. Przyczynia się to do uzyskania wysokiej jakości zdalnego obrazu wideo przy pracy z dowolnego miejsca – pozwala także na zwiększenie wydajności i eliminację podróży do pomieszczeń technicznych. Zastosowane ulepszenia obsługują aplikacje medialne, intensywnie korzystające z wideo i audio.

Zastosowany w przełączniku nowej generacji silnik przetwarzania wideo obsługuje nie tylko tradycyjne aplikacje zdalnego administrowania serwerami, ale także dynamiczne aplikacje broadcastingowe, wymagające rozdzielczości 1920×1080. 24-bitowego koloru, cyfrowego audio i dwóch monitorów. Ponadto wbudowane możliwości strumieniowania wideo pozwalają na oglądanie przez sieć IP filmów HD 1080p – wraz z audio – przesyłanych z częstotliwością 30 klatek na sekundę.Umożliwiając znaczny wzrost wydajności operatorów przełącznik KVM over IP klasy korporacyjnej Dominion KX III pozwala wielu administratorom IT – jako zdalnym lub lokalnym użytkownikom – na dostęp i kontrolę wielu serwerów. Używając przełączników w wersjach przeznaczonych dla 1, 2, 4 lub 8 użytkowników i zdalnego dostępu do 8 ~ 64 serwerów oraz korzystając z bezpiecznej bramki CommandCenter firmy Raritan klienci mogą łączyć się z setkami serwerów za pośrednictwem pojedynczego adresu IP. Dzięki dostępowi na poziomie BIOS-u serwery te są zawsze dostępne – nawet gdy nie działa ich system operacyjny.

Za pomocą wbudowanej aplikacji Universal Virtual Media administratorzy mogą także zdalnie instalować oprogramowanie, przesyłać pliki, archiwizować dane i przeprowadzać diagnostykę. Zasilanie serwerów może być kontrolowane przy użyciu zdalnych listw zasilających z serii PX firmy Raritan.
Przełącznik DKX3 zapewnia najlepszą rozdzielczość zdalnego HD wideo (1920 x 1080 pikseli), lokalny port DVI umożliwiający dostęp w pobliżu stojaka i obsługę wielu monitorów. W odróżnieniu od innych przełączników KVM over IP, które obsługują tylko analogowe sygnały VGA-wideo, Dominion KX III obsługuje zarówno analogowe (VGA) jak i cyfrowe (DVI, HDMI i DisplayPort) sygnały wideo. Posiada wbudowane elementy zabezpieczające, takie jak certyfikowany moduł kryptograficzny FIPS 140-2, uwierzytelnianie smart-card/CAC oraz IPv6. Dzięki podwójnemu zasilaczowi i dwóm portom GbE, przełącznik ten jest najbardziej wydajnym i bezpiecznym cyfrowym przełącznikiem KVM over IP dostępnym na rynku.

Guru Control Systems jest autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy Raritan Inc. w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

pixel