2019-11-29

Raritan został uznany światowym liderem w dziedzinie przełączników KVM-over-IPRaritan, zaawansowane przełączniki KVM-over-IP

Raritan® - marka należąca do Legrand® - jest wiodącym dostawcą przełączników KVM-over-IP. Według danych IHS Markit | Technology przeanalizowanych w oparciu o przychody, Raritan ma 23% procent udziału w światowym rynku*.

Zdaniem firmy IHS Markit Technology na popularność switchy KVM-over-IP wpływa stale dokonujący się postęp w zakresie zdalnego dostępu oraz możliwości zarządzania, jakie oferują przełączniki. – Od chwili ich wynalezienia, przełączniki KVM-over-IP znacznie poprawiły szybkość, wydajność, bezpieczeństwo i funkcjonalność – powiedział Alastair Smith, starszy analityk ds. technologii produkcji w firmie IHS Markit Technology. – Rozdzielczość w wielu przypadkach może odpowiadać rozdzielczościom przełączników analogowych, a wielu producentów dodało silniejsze formy szyfrowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

– Niektórzy użytkownicy cenią sobie dostęp zdalny dlatego, że pozwala zmniejszyć konieczność bezpośredniego dostępu do sprzętu. Im mniej ludzi musi fizycznie z niego korzystać lub im rzadziej muszą to robić, tym mniejsze ryzyko awarii, a większe bezpieczeństwo – kontynuuje Smith – Dostęp zdalny jest również atrakcyjnym rozwiązaniem w krajach o wysokich kosztach pracy, jak również w strukturach składających się z wielu oddziałów lub oddalonych od siebie lokalizacji. Na przykład sieć detaliczna, która posiada wiele sklepów, może zatrudnić jednego informatyka zarządzającego sprzętem IT wszystkich tych sklepów - zdalnie z jednego miejsca, zamiast zatrudniać osobno informatyka dla każdego sklepu.

Raritan - który wynalazł pierwszy przełącznik KVM i był pionierem wielu pierwszych przełączników KVM-over-IP - wprowadził niedawno switch Dominion® czwartej generacji o rozdzielczości wideo do 4K. W dzisiejszych centrach przetwarzania danych, laboratoriach, sterowniach, studiach transmisyjnych czy biurach użytkowanych jest więcej przełączników KVM-over-IP firmy Raritan, spełniających wysokie wymagania użytkowników oraz aplikacji, ale to nie wszystko. Raritan ma w swojej ofercie największe portfolio produktów KVM-over-IP – powiedział Richard Dominach, dyrektor ds. zarządzania produktem w firmie Raritan. – Przez ponad trzy dekady nasi inżynierowie wsłuchiwali się w potrzeby klientów i współpracowali z nimi, aby stworzyć produkty, które będą łatwe w zastosowaniu, zapewnią niezawodny i szybki zdalny dostęp do sprzętu oraz pomogą chronić zasoby dzięki wielowarstwowym zabezpieczeniom.

O firmie Raritan

Raritan to marka należąca do grupy Legrand. Jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych listew zasilających PDU przeznaczonych do montażu w szafach rack, przełączników KVM oraz innych rozwiązań dla Data Center w zakresie monitorowania i zarządzania nimi. Innowacje firmy Raritan poprawiają niezawodność, wydajność oraz inteligencję Data Center i serwerowni na całym świecie. Wśród klientów Raritana znajdują się firmy ze szczytu listy Fortune 500 takie jak Cisco, Dell, Google, HP, IBM, Intel i Microsoft. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę Raritan.com/eu, LinkedIn lub Twitter. 

O firmie Legrand

Legrand jest światowym specjalistą w dziedzinie infrastruktury elektrycznej i cyfrowej budynków. Kompleksowa oferta rozwiązań dla rynku komercyjnego, przemysłowego i mieszkaniowego sprawia, że Legrand stanowi punkt odniesienia dla klientów na całym świecie. Legrand realizuje strategię przynoszącego zyski i zrównoważonego wzrostu pobudzanego innowacjami, dbając jednocześnie o stałe poszerzanie swojej oferty – między innymi dzięki wdrożeniu programu Eliot*. W realizację tej strategii zaangażowane są wszystkie zespoły i udziałowcy firmy. W 2018 roku Legrand odnotował sprzedaż na poziomie blisko 6 mld euro. Spółka jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu i jest również w indeksie CAC 40. Najnowsze innowacje i nowości w zakresie infrastruktury centrów danych można znaleźć w Legrand Data Center Solutions na LinkedIn. 

* źródło: IHS Markit | Technology, KVM Switches & Serial Consoles Report - 2019, lipiec 2019. Udział w rynku w oparciu o dochody. Wyniki nie są zatwierdzone przez firmę Raritan. Opieranie się na tych wynikach odbywa się na własne ryzyko strony trzeciej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przełączników KVM-over-IP firmy Raritan.

pixel