2022-02-21

SKALUJ SWOJE ROZWIĄZANIA W NIESKOŃCZONOŚĆ DZIĘKI TSW200!

Raport 650 Group, wiodącego badacza rynku, wskazuje, że rynek przełączników Ethernet osiągnął nowy rekordowy poziom w trzecim kwartale 2021 roku. Wzrost o 5% rok do roku wyniósł prawie 9,0 mld USD. Choć Teltonika Networks zadebiutowała w branży sieciowej jako producent profesjonalnych routerów komórkowych, później firma zdała sobie sprawę z ogromnego potencjału niemobilnych urządzeń sieciowych. W ubiegłym roku powołano do życia nowy dział Ethernet & Wireless, który umożliwił skoncentrowanie się na produktach niekomórkowych i wykorzystanie know-how z rynku mobilnego w mniej eksplorowanych urządzeniach Ethernet i Wi-Fi.

ROSNĄCE PORTFOLIO PRZEŁĄCZNIKÓW ETHERNETOWYCH

Przełącznik może być kluczowym elementem sieci, który znacząco wpływa na jej wydajność i jakość. Przełączniki mogą różnić się wielkością, liczbą i typem portów, złożonością konfiguracji, poziomem kontroli, opcjami zasilania i innymi kryteriami.

Teltonika weszła na rynek przełączników zaledwie kilka lat temu z modelem TSW100, a następnie TSW110 w zeszłym roku. Z tymi pionierskimi urządzeniami w portfolio, firma skupiła się na tworzeniu małych urządzeń, które łatwo mieszczą się w środowiskach o ograniczonej przestrzeni i oferują Gigabit Ethernet ze standardem PoE+. Produkty te szybko znalazły swoje miejsce w różnych rozwiązaniach sieciowych ze względu na prostotę konfiguracji plug-and-play, kompaktowe rozmiary, trwałość i ogólną ekonomiczność. W przypadku najnowszego przełącznika z tej rodziny Teltonika chciała pójść o kilka kroków dalej i stworzyć urządzenie z zaawansowaną kombinacją funkcji, która umożliwia jeszcze bardziej specyficzne scenariusze zastosowań.

TSW200 POKONUJE WYZWANIA ZWIĄZANE Z KOMUNIKACJĄ NA DUŻE ODLEGŁOŚCI

TSW200 to pierwszy przełącznik w ofercie Teltonika Networks z ośmioma portami Gigabit Ethernet, które obsługują standardy IEEE802.3af i IEE802.3at Power-over-Ethernet. Teraz możesz podłączyć więcej urządzeń i zasilać je jednocześnie z budżetem mocy 240W. Ten niezarządzalny przełącznik nie wymaga konfiguracji, więc czas i zasoby potrzebne do zainstalowania rozwiązania są całkowicie minimalne. Konstrukcja plug-and-play tego przełącznika umożliwi podłączenie wielu kamer IP, systemów punktów sprzedaży (POS), punktów dostępowych lub innych urządzeń zgodnych z PoE+ do Internetu w ciągu kilku minut i ograniczy nadmierne okablowanie.

Najnowszy dodatek do oferty zawiera kolejną istotną funkcję - obsługę SFP. Ethernet jest doskonałym wyborem do nawiązywania komunikacji, gdy urządzenia znajdują się stosunkowo blisko siebie - dokładnie do 100m. Powyżej tej odległości konieczna jest transmisja światłowodowa, aby zachować tę samą prędkość i zmniejszyć opóźnienia. Poza tym, SFP jest uważany za bezpieczniejszą i bardziej niezawodną opcję niż Ethernet. Ponadto jest uważany za przyszłościowy ze względu na możliwość przełączenia na wyższą przepustowość, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Podobnie jak reszta portfolio urządzeń przemysłowych od Teltonika Networks, produkt ten charakteryzuje się solidną i trwałą konstrukcją, odporną na niekorzystne warunki i surowe zakresy temperatur. Wyposażony jest w opcje montażu na ścianie i szynie DIN dla łatwej instalacji. Tak więc, ten przełącznik będzie pasował do praktycznie każdego przedsiębiorstwa, handlu detalicznego lub przemysłowego scenariusza z aplikacjami o wysokiej przepustowości i dużej odległości od siebie, które wymagają niezawodnego połączenia danych i zasilania.

pixel