2020-12-21

Seria SRC - Najnowsze inteligentne kontrolery od Raritan

Smart Rack Controller (SRC) firmy Raritan to inteligentne rozwiązanie do zarządzania czujnikami, które służy jako centralny punkt połączeniowy dla monitoringu środowiska, lokalizacji zasobów, dostępu fizycznego oraz monitorowania i bezpieczeństwa. SRC rozwiązuje problem luk w oprzyrządowaniu obiektu lub centrum danych, dostarczając inteligentne urządzenie typu "wszystko w jednym", które gromadzi i dostarcza w czasie rzeczywistym użyteczne dane o obiekcie przy minimalnej zmianie konfiguracji istniejącej dystrybucji energii lub infrastruktury IT.

SRC jest zasilany przez autorską platformę technologiczną Xerus firmy Raritan z najnowszym kontrolerem iX7, który zapewnia przyszłościową konstrukcję. Jego wiele interfejsów łączy, monitoruje i zarządza czujnikami DX2 SmartSensors, akcesoriami Asset Management i systemem SmartLock Door System w jednym urządzeniu. Jest to rozwiązanie typu plug-and-play, które może mierzyć dane w odległych obszarach, jednocześnie płynnie integrując się z oprogramowaniem BMS i DCIM. Pozwala to operatorom na dokładny i szybki pomiar warunków z dowolnego miejsca, zapewniając cenny wgląd w optymalizację i wydajność pracy w obiekcie.

Korzyści wynikające z zastosowania kontrolera Smart Rack:

  • Minimalizacja czasu potrzebnego do śledzenia zasobów IT, a tym samym oszczędność czasu i pieniędzy
  • Zapewnienie dyspozycyjności poprzez monitorowanie stojaków na ewentualne gorące punkty
  • Oszczędność na kosztach chłodzenia dzięki pewnemu podnoszeniu temperatury w centrum danych
  • Utrzymanie bezpieczeństwa w szafie i obudowie za pomocą urządzeń peryferyjnych USB i czujników zamknięcia
  • Usprawnienie czasu pracy centrum danych poprzez otrzymywanie alarmów środowiskowych
  • Optymalizacja strategicznego i taktycznego podejmowania decyzji dla środowiska IT poprzez śledzenie zmian i rozwoju IT w czasie rzeczywistym
  • Uzyskanie kontrolowanego, kontrolowanego dostępu do wrażliwych zasobów IT dzięki inteligentnym zamkom drzwiowym
  • Dostępne w wersjach zasilania 100-240AC i +/-48VDC

Główne cechy

Zoptymalizuj swoje środowisko

Podłącz maksymalnie 204 czujniki typu "plug-and-play "*, które monitorują i zarządzają krytycznymi warunkami środowiskowymi, takimi jak temperatura, wilgotność i przepływ powietrza, a także warunkami bezpieczeństwa za pomocą fizycznych urządzeń kontroli dostępu, takich jak klamki drzwiowe i czytniki kart. (*wymagane są dodatkowe akcesoria)

Otrzymuj zaawansowane alerty

Definiuj progi i otrzymuj alerty za pośrednictwem SNMP, poczty elektronicznej i API, gdy przekroczone zostaną progi zarówno dla aktywów, jak i zdarzeń środowiskowych.

iX7 Inteligentny sterownik

Podłącz maksymalnie 204 czujniki typu "plug-and-play "*, które monitorują i zarządzają krytycznymi warunkami środowiskowymi, takimi jak temperatura, wilgotność i przepływ powietrza, a także warunkami bezpieczeństwa za pomocą fizycznych urządzeń kontroli dostępu, takich jak klamki drzwiowe i czytniki kart. (*wymagane są dodatkowe akcesoria)

Redundancja zasilania

Uzyskaj prawdziwą redundancję zasilania dzięki podwójnym zasilaczom i wejściom. Jeśli jeden z zasilaczy ulegnie awarii, SRC będzie działał normalnie i nadal zbierał i gromadził dane.

Małe wymiary zapewniają elastyczność

Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż nie tylko w szafie rack ale i po za nią. SRC umożliwia lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni

Kompatybilność z systemami monitorowania

Łatwa integracja z dowolnym systemem zarządzania budynkiem lub oprogramowaniem do monitorowania infrastruktury centrum danych za pomocą protokołów takich jak SNMP, Modbus over TCP/IP i JSON-RPI dzięki wykorzystaniu otwartej architektury obsługującej Xerus.

Dodatkowe cechy

Elastyczność rozszerzania

SRC pozwala na łatwą rozbudowę za pomocą łączenia łańcuchowego czujników. Dzięki dodatkowemu koncentratorowi umożliwia podłączenie do 204 czujników dowolnego typy, łącznie z ich mieszaniem.

Zdalny dostęp

SRC może być wdrażany, zarządzany i monitorowany za pomocą graficznego interfejsu użytkownika, aplikacji mobilnej lub innych systemów zarządzania w celu zapewnienia operatorom elastyczności.

Wbudowany wyświetlacz LCD

Wielokolorowy wyświetlacz LCD zapewnia lokalną widoczność wszystkich danych z czujników z alertami i alarmami w czasie rzeczywistym.

Kompatybilny z SmartLock Door System

Możliwość łatwego połączenia z elektronicznym systemem dostępu i kontroli drzwi Raritan, który zapewnia łatwe do wdrożenia i ekonomiczne rozwiązanie blokady dla wszystkich typów obudów centrów danych.

Elektroniczne śledzenie aktywów

Dzięki połączeniu unikalnych znaczników i czujników Asset Management Raritan, otrzymujesz dokładną, zautomatyzowaną inwentaryzację w czasie rzeczywistym wszystkich zasobów IT i ich lokalizacji, aż do poziomu 1U.

Zdalne lokalizacje IT

SRC zapewnia elastyczność w monitorowaniu i zarządzaniu zdalnymi i nieobsadzonymi obiektami poprzez dodanie warstwy inteligencji możliwej dzięki szerokiej gamie czujników.

pixel