2023-01-10

TRB143 - Nowa przemysłowa bramka LTE Cat 4 z interfejsem M-Bus

Ponieważ energia staje się coraz ważniejszym tematem w świecie IoT, kluczowym elementem wielu rozwiązań energetycznych i użytkowych zdecydowanie potrzebuje zdalnego przesyłania danych telemetrycznych. Obejmuje to odczyty wejścia i wyjścia wody, gazu, energii elektrycznej, ogrzewania i tak dalej. Twoje przeciętne urządzenie sieciowe może być kompatybilne z platformą zdalnego zarządzania, ale brakuje mu wsparcia dla interfejsu używanego do przesyłania danych telemetrycznych. Ten interfejs jest znany jako M-Bus, a zapotrzebowanie na urządzenia sieciowe, które go obsługują jest duże - i rośnie jeszcze bardziej z każdym dniem.

Jaki jest więc lepszy sposób na rozpoczęcie nowego roku 2023 niż wyspecjalizowany, wspierający M-Bus nowy członek serii TRB?

REWOLUCJA W M-BUSIE

Teltonika Networks z przyjemnością przedstawia nową bramę przemysłową TRB143! Bramka ta została zaprojektowana specjalnie z myślą o zastosowaniach telemetrycznych i monitorowaniu mediów oraz z myślą o obsłudze magistrali M-Bus. Łączność komórkowa i przewodowa LTE Cat 4 usprawnia proces inteligentnego pomiaru, zapewniając natychmiastowe przesyłanie danych o najważniejszych odczytach. Ponadto TRB143 może podłączyć się do 250 urządzeń podrzędnych i wykorzystać interfejs M-Bus do zasilania maksymalnie 6 urządzeń.

 

Oprócz interfejsu M-Bus, bramka ta posiada również port Gigabit Ethernet oraz parę wejść/wyjść cyfrowych. Dzięki temu można ją stosować w niezliczonych scenariuszach monitorowania parametrów środowiskowych. Oczywiście, wszystko to idzie w parze ze standardowym pakietem niezawodności, bezpieczeństwa i trwałości, jakich oczekuje się od produktów firmy Teltonika Networks. Transfer danych z TRB143 jest tak samo stabilny i nieprzerwany jak w przypadku wszystkich innych naszych urządzeń, brama jest tak samo trwała i solidna w swojej znanej aluminiowej obudowie i może wytrzymać ekstremalne temperatury w zakresie od -40 °C do 75 °C. Możliwość montażu na szynie DIN lub na ścianie sprawia, że trudno jest wymyślić środowisko, do którego ta kompaktowa bramka nie będzie idealnie pasować. TRB143 jest również chroniony przez szeroki zakres zabezpieczeń programowych, takich jak Open VPN, Firewall i IPSE oraz jest kompatybilny z systemem zdalnego zarządzania (RMS) w celu usprawnienia zarządzania telemetrią.

pixel