2023-01-18

Teltonika RMS 4.0 - Nowe funkcje & UI

Ponieważ rozwiązania zdalnego IoT z każdym dniem stają się coraz bardziej znaczące, dobra platforma zdalnego zarządzania musi być na bieżąco i spełniać dynamiczne potrzeby swoich klientów. Właśnie dlatego Teltonika Networks Remote Management System (RMS) otrzymał w zeszłym tygodniu ważną aktualizację: wersję 4.0. Aktualizacja nie zmienia RMS w żaden drastyczny sposób, więc wszystkie wartości, do których jesteś przyzwyczajony, są nadal obecne. Ale są też nowe funkcje i zmiany jakościowe, więc omówmy najważniejsze z nich!

NOWE FUNKCJE

Teltonika Networks wierzy, że zawsze jest miejsce na ulepszenia. RMS nie jest wyjątkiem. Oto niektóre z dodatkowych korzyści, które otrzymasz z RMS 4.0:

  • Multi-config: Ta nowa i ekscytująca funkcja pozwala na konfigurację poszczególnych parametrów urządzeń Teltonika Networks bezpośrednio przez RMS, bez konieczności dostępu do WebUI urządzenia. Jest to ogromny postęp w stosunku do dotychczasowego sposobu konfiguracji parametrów urządzenia. Wcześniej wszystkie zmiany musiały być wprowadzane jako cały zestaw z wgraniem kopii zapasowej. W RMS 4.0 poszczególne elementy, które chcesz zmienić, mogą być łatwo zmienione bez wpływu na inne elementy. Multi-config dostarcza również listę sugerowanych parametrów, gdy tylko zaczniesz wpisywać ich nazwę podczas wyszukiwania, a także identyfikuje i raportuje bezpośrednio do Ciebie błędy w konfiguracji, które można przeanalizować. Należy pamiętać, że Multi-config jest kompatybilny tylko z urządzeniami z oprogramowaniem sprzętowym w wersji 7.3 lub wyższej.
  • Niestandardowe szablony: Dzięki Multi-config możesz teraz tworzyć niestandardowe szablony konfiguracji urządzeń, zapewniając, że dokładnie te same zmiany zostaną szybko i łatwo zastosowane do wybranych i przyszłych urządzeń. Oprócz znacznego uproszczenia konfiguracji ułatwia to również migrację ze starszych urządzeń do nowszych, nawet jeśli urządzenia te są innego modelu.
  • Rozpoznawanie urządzeń i bezpieczne przesyłanie parametrów: Podczas migracji z jednego urządzenia na drugie, przy użyciu Multi-config, RMS rozpozna wymienne, kompatybilne i niekompatybilne parametry nowego urządzenia i nie będzie próbował konfigurować nieobsługiwanych funkcji. Na przykład, nie będzie próbował skonfigurować parametrów Wi-Fi dla RUTX09.

RMS 4.0: Nowe funkcje i aktualizacje UI

AKTUALIZACJE UI

W interfejsie użytkownika chodzi o to, by usprawnić doświadczenie użytkownika i sprawić, by praca z nim była bardziej intuicyjna. Pełną listę aktualizacji UI znajdziesz na Wiki Teltonika Networks, ale oto najważniejsze z nich, które powinieneś znać:

  • Ulepszone filtrowanie: zakładka filtrowania, gdzie można łatwo dodawać, zmieniać lub usuwać parametry filtrowania, jest teraz dostępna w górnej części okna urządzenia. Samo filtrowanie nie zmienia się - zmniejszamy tylko liczbę związanych z nim kliknięć i dajemy Ci większą kontrolę nad parametrami, do których chcesz mieć łatwiejszy dostęp.
  • Menu protokołu RMS Connect: Poprzednio RMS Connect miał osobne podmenu dla każdego protokołu. Dzięki tej aktualizacji protokoły HTTP(S), SSH, Telnet i SFTP, a także Remote Desktop, są teraz dostępne w jednym podmenu: Remote Access. Można je również filtrować wewnątrz podmenu. Jedynym, który zachowuje swoje własne menu, są Zdalne urządzenia mobilne.
  • Scentralizowana administracja: Zarządzanie urządzeniami, użytkownikami, tagami, plikami, kodami i innymi elementami było wcześniej rozproszone po różnych menu. Z RMS 4.0 są one teraz w jednym miejscu: Administracja.
pixel