2018-02-10

Zestaw do monitorowania stanu maszyn rotacyjnych firmy Adlink


Nowy zestaw startowy do monitorowania stanu maszyn rotacyjnych firmy Adlink

Pakiet "Wszystko w Jednym" zapewnia opłacalne rozwiązania do zdalnego, ciągłego monitorowania maszyn rotacyjnych i przewidywania awarii

ADLINK Technology, Inc., to wiodący globalny dostawca zintegrowanych systemów i inteligentnych platform dla aplikacji internetowych (IoT), wprowadziła nowy zestaw startowy do monitorowania stanu maszyn obrotowych. Jest on kompleksowym pakietem zapewniającym opłacalne rozwiązanie do stałego monitorowania stanu maszyn i przewidywania ewentualnych awarii. Zestaw zawiera 24-bitowy 4-kanałowy moduł akwizycji danych USB DSA - USB-2405, licencję na oprogramowanie do monitorowania stanu maszyn – Phoenix GM Lite pod Microsoft® Windows oraz akcelerometr PCB 603C01 z 3 metrowym kablem połączeniowym i uchwytem magnetycznym. Główną korzyścią ze stosowania tego zestawu jest umożliwienie zapobiegania niebezpiecznym awariom i zmniejszenie kosztów utrzymania maszyn.System monitorowania stanu maszyn rotacyjnych ADLINK to zoptymalizowane rozwiązanie skierowane zarówno do integratorów systemów, jak i działów utrzymania ruchu w wielu branżach produkcyjnych. Umożliwia bardzo szybki start pomiarów i skraca czas potrzebny na wdrożenie systemu ciągłego monitorowania stanu maszyn.

Zacznij pomiary szybko i w dowolnym miejscu
Moduł Adlink USB-2405 – 24-bitowy, 4 kanałowy analizator sygnałów audio wspiera pomiary akustyczne i wibracji za pomocą mikrofonu i akcelerometru. Dodatkowe funkcjonalności modułu to między innymi wbudowane w każdy z kanałów źródło prądu wzbudzenia IEPE 2mA redukujące konieczność dodatkowego kondycjonowania sygnałów wejściowych oraz filtry antyaliasingowe zapewniające automatyczne dostosowanie częstotliwości odcięcia do częstotliwości próbkowania w celu wytłumienia szumów pozapasmowych. Dodatkowo szyna komunikacyjna USB umożliwia wykonywanie pomiarów w terenie, w dowolnym miejscu przy pomocy laptopa.

Wydajna i łatwa w użyciu aplikacja do monitorowania stanu maszyn
Oprogramowanie Phoenix GM Lite monitoruje i analizuje stan maszyn rotacyjnych wyliczając szereg parametrów ogólnych (OA) i danych o stanie na podstawie których generuje ostrzeżenia po przekroczeniu predefiniowanych progów alarmowych. Wartości progowe mogą być definiowane przez użytkownika. Mogą także zostać użyte standardowe wartości ISO 10806 (standard wibracji maszyn). Narzędzie Phoenix GM Lite opiera się na funkcjonalnych blokach analizy wizualnej. Umożliwia to wygodne i szybkie przystosowanie do konkretnego zastosowania za pomocą wygodnego interfejsu użytkownika. Umożliwia tym samym skomplikowaną, wielozadaniową analizę bez konieczności programowania.
pixel