2023-06-12

RUTX11 certyfikowany dla pociągów pasażerskich w Europie

Z przyjemnością informujemy, że przemysłowy router komórkowy RUTX11 firmy Teltonika Networks otrzymał niedawno certyfikat zgodności z europejską normą EN 45545-2. Norma ta jest specyfikacją techniczną dotyczącą ochrony przeciwpożarowej w pojazdach kolejowych w Europie i dyktuje przepisy bezpieczeństwa, które muszą spełniać urządzenia używane w pociągach pasażerskich w Europie.

Ustanowienie łączności w pociągach pasażerskich jest bardzo ważne, być może teraz bardziej niż kiedykolwiek. Dążąc do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, Francja niedawno zakazała krajowych lotów krótkodystansowych tam, gdzie istnieją alternatywy w postaci pociągów. Pociągi są bardziej wydajne, jeśli chodzi o emisję CO2 i uważamy, że podobne przepisy w innych krajach europejskich są kwestią czasu, a nie przypadku.

Wewnątrz pociągów pasażerskich, RUTX11 stworzy niezawodny hotspot Wi-Fi dla pasażerów, aby mogli cieszyć się możliwością pracy i rozrywki w podróży. Ponadto zapewni on obsłudze pociągu korzyści związane z Przemysłem 4.0, takie jak systemy CCTV oparte na łączności, cyfrowe oznakowanie, zdalna komunikacja z personelem i wiele innych.

pixel